| Yourevilfriend a întrebat:

De la profilul: Controlul si expertiza alimentelor. poti ajunge inspector opc...protectia consumatorului?
sunt angajari periodice? sau e foarte greu? :*

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Nu exista "angajari periodice"! --- exista doar concursuri care nu sunt periodice. Pentru un post de inspector OPC, ai nevoie de experienta in munca iar o specializarea precum cea in controlul si expertiza alimentelor nu-ti confera un avantaj mai mare decat, spre exemplu, cea de inginer tehnolog in industria alimentara. Pana si un biolog cu specializare in biochimie sau in bacteriologie poate sa concureze pentru un post de inspector OPC, bineinteles sub conditia unor ani si ani de experienta profesionala.