| Anonimboy18 a întrebat:

Deci anul viitor termin liceul si am in gand sa merg la matusa mea in Anglia. Pana acum nu mi s-a ivit oportunitatea de a descoperii o materie care mi place si sa continui mai departe cu ea aici in Romania unde oricum consider ca pentru un viitor decent ai nevoie de putin noroc si de multa munca. Am zis ca n am descoperit vreo materie care sa mi placa dar imi place sa gatesc si pur si simplu nu ma plictisesc de lucrul asta, gatesc chiar orice si ma simt in largul meu cand practic acest lucru,deci m-am gandit sa fac cursuri/postliceala de bucatar si sa muncesc in Anglia iar la momentul potrivit,de ce nu,sa mi deschid un restaurant sau ceva din domeniu. Acum nu stiu unde ar fi mai rentabil sa fac acest curs, aici in tara ar fi ok dar in Anglia as avea nevoie de un job unde nu se cere calificare pentru chirie, întreținerea etc. Ceva sugestii sau sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Dindelegan_Bogdan_1997 a răspuns:

Eu zic sa iti urmezi visul. Nu toata lumea are norocul sa castige bani fancand ce le place. Iar inainte sa iti deschizi un restaurant te sfatuiesc sa te angajezi la un alt restaurant (nu e neaparat sa ai o functie mare) si sa iti faci o idee despre ceea ce inseamna sa fi sef. Poti inta in vorba cu ceilalti angajati si sa ii intrebi ce ii deranjeaza la actualul vostru sef. Astfel vei putea intelege mai bine ce nu e bine sa faci si ce e bine sa faci cand ai acest post. Iti urez succes in viata si sper ca te-am ajutat!