| anonim_4396 a întrebat:

Deci sunt in clasa a 8 a

Si as vrea sa devin actrita

Este vreun liceu de actorie?

Sau ce liceu mi-ati recomanda?

Dau fundita...:X

Raspunsurile sa fie mai detaliate

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici nu ai precizat din ce oras esti, nu-i nevoie sa faci neaparat un liceu de actorie, multe licee au grupuri de teatru, care fac in weekend actorie, poti da la facultate la Actorie, daca chiar vrei, dar crezi ca Angelina Jolie a facut vreodata vreun curs de actorie? dar Brad Pitt? dar Morgan Freeman? iti zic eu ca niciunul nu a facut. Daca faci actorie, ajungi sa mori de foame intr-un teatru, e alta metoda prin care poti deveni actrita de filme, la care multi nu se gandesc. Te-am facut curioasa? Vrei raspunsul?

| emma6312 a răspuns:

Pai Colegiul national de arte ``Dinu Lipatti`` (fostul liceu de muzica dinu lipatti)are sectie de actorie, canto clasic, canto popular si toate instrumentele.Este pe la piata unirii(bucuresti)pe strada principatele unite nr.63.Eu sunt acolo in clasa a `7a.Este primul pe tara. Sper sa intri

| Kris17 a răspuns:

Am avut si eu pe cineva in generala care a dat la "Dinu Lipatti" tot la ceva legat de actorie. Oricum, ea avea experienta in domeniu pentru ca jucase deja in cateva video-clipuri si era foarte talentata.

Daca intr-adevar vrei sa dai la actorie te sfatuiesc sa suni la liceu sau chiar sa-l vizitezi si sa te interesezi de probele ce se dau ca admitere. Fosta mea colega, a dat cateva probe acum 5 ani cand a intrat la Dinu Lipati si una dintre ele parca a fost vocea. Oricum...a fost prima care a intrat ca medie in acel an

Mult succes happy