| YouCanAskButImNotGonnaRespond a întrebat:

Din cauza problemelor financiare a trebuit sa ma mut la un liceu din acelasi oras cu parintii mei, oras in care niciodata nu m-am simtit bine. La inceputul anului scolar am avut depresie minora care dupa un semestru, in prezent, s-a transformat intr-una majora. Nu eram in love nici cu fostul oras si fostul liceu dar era mult mai bine din aproape punctele de vedere.Am aspiratii mari in viata, dar nu pot continua in depresie. Ajunsesem la fapte regratabile.
Nu am fost de 3 zile la scoala din cauza insomniilor, durerilor de cap si a starilor de tristete incontestabile. Desi abia a inceput scoala, pot spune ca am o gramada de recuperat si nu ma simt in stare. Aceasta scoala nu are cei mai straluciti elevi, sunt cativa doar iar eu printre ei, iar profesorii au mari asteptari dar avand in fata situatia mea nu le pot oferi multe, plus imi va afecta media.
Nu stiu cum suna asta, dar credeti ca ar fi o idee buna sa inghet acest an? Pentru o pauza? Revenire? La anul vor fi banii necasari scolii dorite.
Si inca ceva, as avea timp sa-mi termin cartea.Lucrez la ea de ceva vreme si data publicarii este la sfarsitul lui aprilie, si de fapt este o serie.sunt 3 carti.
Sunt foarte in ceata, as dori raspunsuri sincere, logice.

2 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Romanii fac o greseala mare cand sunt rusinati sa mearga la psiholog ...de aici poti trage o concluzie, pierzi un an din viata sau!

| justme06 a răspuns:

Cel mai important lucru in viata dupa parerea mea e sa faci lucrurile la vremea lor,trage aer in piept, capul sus, mergi inainte termina scoala si mergi inainte si cu cartea"NU DA VRABIA DIN MANA PE CIOARA DE PE GARD"