| Saya a întrebat:

Din ce materii se da examen de admitere la facultatea de drept?happy

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Depinde la ce universitate, de exemplu la o universitate din București, se dă examen grila din 100 parcă de întrebări din economie și gramatică (fără să alegi,dai din amândouă). La alte universități, se dă examen scris tip test,la alegere din gramatică și vocabularul lb române,istorie,economie, logică. Sau test grilă la alegere din istorie, română sau economie. Mai bine te interesezi pe site universității la care vrei să dai ca să fi sigur, acum depinde de administrația fiecărei universități.

1 răspuns:
| ICanSeeAll a răspuns:

Eu stiu ca din romana. Depinde de oras.