| andreig a întrebat:

Se mai da examen de admitere la facultatea de drept?

4 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Depinde de fiecare facultate.Cel mai simplu, intri pe site'ul facultăţii şi aflii.Ce'ţi pot spune sigur e ca la UBB Cluj nu se da admitere la drept decât concurs de dosare happy

| Mihaela111 a răspuns:

Depinde la ce facultate vrei sa intri (la unele nu se mai da admitere, la altele se da la lb. romana). Daca esti hotarat/a sa dai la drept intri pe site-ul facultatii respective si vezi exact.

| k3jo a răspuns:

La facultatile particulare nu se da, la cele de stat se da examen dar si acolo nu tot timpul

| bettys a răspuns:

Da, se da admitere la romana si economie. app, imi spui si mie te rooog mult care e metoda prin care ai reusit sa nu mai fii rarait? am si eu nevoie de asta... mersi frumos.