| geo_fili_2006 a întrebat:

Doresc ca din anul care vine sa ma ofer ca voluntar la spital ca medic pe ambulanta.Intrebarea mea este ce imi trebuie ca sa pot face ceea ce doresc sau ce calificare? ofer fundita pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Calificarea de medic, de preferinta la urgenta sau interne.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa fii medic specialist pe medicina de urgenta sau ATI?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa fii medic! ceea ce evident nu esti.
Oricum nu exista asa ceva "voluntar la spital ca medic pe ambulanta ".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face cursuir pe la "Crucea rosie" - si e posibil sa ti se permita sa stai si pe langa oamenii de la ambulanta.
Cat despre specialitate: e suficint sa fii medic generalist, urgentistii nu prea pleaca cu ambulanta, ATI-stii nici atat ( cat despre internisti, n-au nicio legatura cu ambulanta ).