| radumstain a întrebat:

Doresc si eu pareri si inforamtii despre facultatea de drept din Iasi. merita urmata? se gaseste usor de lucru? reprezinta o optiune mai buna ca si academia de politie Bucuresti? este greu sa intri la fara taxa?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de Drept este intr-adevar buna, dar nu stiu ce ai putea deveni mai usor in afara de politician(ceea ce personal nu iti doresc). Alta problema este ca ai nevoie de pile si bani ca sa termini si sa te angajezi in domeniu.La Academie eu m-am gandit de asemenea sa dau, dar e nevoie iar de pile si bani iar in cazul in care nu ai, trebuie sa fii sanatos tun si un atlet bun(ca indeligenta are toata lumea, slava domnului). Altceva nu stiu ce ti-as mai putea spune. Daca vrei sa urmezi una din aceste facultati eu iti urez succes, dar trebuie sa te gandesti la viitor nu la salariu.