| Stylishz a întrebat:

In cazul in care vreau sa ma inscriu concomitent la doua facultati, spre exemplu, atat la Academia de Politie din Bucuresti cat si la Facultatea de Drept din Iasi, credeti ca programul de admitere al academiei se va suprapune peste cel al facultatii de drept? Mai ales, avand in vedere ca academia are un program de admitere mai larg.

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
In primul rand sunt doua facultati foarte grele, care in paralele nu prea merg.
Eu am facut facultatea de drept, uneori aveam cursuri de la 10 pana la 20 ( seminarii dimineata si cursuri dupa amiaza).
Admiterea nu cred ca se va suprapune, dar mai indicat este sa te uiti pe site-ul universitatii la facultatea de drept unde vrei sa aplici, sa vezi anul trecut ca s-a dat admiterea, si apoi te uiti si la academia de politie. Si sunt orase diferite, nu prea inteleg cum vrei sa te descurci, poate doar dreptul sa il faci la distanta sau la frecventa redusa ( la unele materii, si depinde de profesori, prezenta este obligatorie, daca nu ai jumtate de prezente din numarul total, nu intrii in sesiune de examene, si ramai cu restanta).

| Stylishz explică (pentru LaLaura):

Din cate stiu, universitatea de la Iasi dispune de un camin deci distanta nu o sa fie o problema (daca la asta te-ai referit). In ceea ce priveste distanta dintre orase... aici ai dreptate. Dar cred ca se poate parcuge drumul (stau in Galati). Mersi mult de raspuns.

| LaLaura a răspuns (pentru Stylishz):

Vrei sa le faci pe amandoua deodata?
Sau sa dai doar admiterea sa vezi la care intri?
Ca nu prea inteleg. Spuneam ca e greu cu naveta dar si ca sunt orase diferite ( facultatile).
Eu am facut naveta pe toata perioada facultatii si faceam pe drum cam 1 ora jumatate. ( 55 de km).

| Stylishz explică (pentru LaLaura):

Doar de admitere vorbesc tongue In niciun caz sa le fac pe amandoua deodatawinking

| LaLaura a răspuns (pentru Stylishz):

Ma gandeam eu.
Scuze ca am interpretat gresit, am crezut ca vrei sa le faci pe amandoua deodata big grin.
Eu iti doresc succes, si sa intri la care doresti tu cel mai mult.

| Stylishz explică (pentru LaLaura):

Multumesc mult :*

| LaLaura a răspuns (pentru Stylishz):

Nu ai pentru ce.