| Gabi_6400 a întrebat:

Draga TPU! Am 15 ani si sunt la profilul stiinte sociale. Imi place engleza, calatoriile si aparatele electronice ( telefoane, laptopuri, plasme etc. ). Ce meserie credeti ca mi s-ar potrivi mie? (dar care sa coincida si cu profilul oarecum ) sau daca aveti un sit cu toate meseriile care exista, cu specificatii la ele ( ce studii iti trebuie, unde poti face facultatile etc. ). Eu normal de la profilul asta mas indrepta bine spre drept... dar nu vreau acolo.

3 răspunsuri:
| DaniiWtf a răspuns:

Nu stiu daca e exact ce iti trebuie dar sugestiile mele ar fi astea : Ghid turistic(pentru ac iti place sa calatoresti), avocat, manager bla bla(engleza, si in privinta aparaturi. Hmmm. Gandeste-te bine, e destul de greu. Sper sa te fi ajutat :*. Bafta.

| Hermes a răspuns:

O cariera in turism, sau agent de vanzari - pentru astea nu trebuie sa te spetesti invatand si te alegi cu laptom masina si telefon in pachetul salarial standard
Pt turism este facultate de Turism si servicii, pentru agent vanzari ar trebuie sa faci Marketing

| Wilian a răspuns:

Buna eu sunt profesor, iti pot sugera cel mai bine ar fi la economie!