| ChuckybooM a întrebat:

Ce pot deveni daca urmez profilul "Stiinte Sociale"? (care sunt meseriile pe care le poti "practica" din acest profil?) Care este cea mai profitabila meserie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| oanna_4635 a răspuns:

Eu sunt la stiinte sociale. Poti deveni orice.De ce? Pentru ca acest profil iti da oportunitatea sa alegi ce vrei(de aceea e cel mai convenabil). Poti urma:marketing,management,drept, relatii internationale, jurnalistica etc.Multa bafta!

1 răspuns:
| BiancaA a răspuns:

Avocat. E cam cea mai profitabila meserie, dar ai si foarte mult de invatat pana sa ajungi avocat.