| o0AnnaOo a întrebat:

Dupa absolvirea facultatii de Pedagogie si/sau Pedagogie sociala ce meserie/loc de munca putem obtine?

2 răspunsuri:
| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Pai la pedagogie poti sa fi pedagog, sa lucrezi in scoli, gradinite ori ca prifesor/invatator sau ca pedagog direct sa ajuti copii sa vorbeasca sa se dezvolte, iar pa psihologie esti psiholog tot asa poti sa licrei in scoli, gradinite licee, ca profesor sau psholog sau iti poti deschide cabinet sau la master poti alege sa faci terapie pentru cuplu sau familie si copii si te poti dezvolta pe asa ceva.

| yourmind a răspuns:

Somer cu diploma. Facultate inutiala. PIPP era o optiune mai buna.