| Florina4you a întrebat:

Dupa admiterea la Fortele terestre Nicolae Balcescu-Sibiu, unde as putea sa imi gasesc un loc de munca, in acelasi domeniu (Ştiinţe militare şi informaţii)? pentru ca as vrea sa continui pe ramura asta...si inca ceva... trebuie sa stii sa schiezi?
Va rog daca chiar puteti sa ma ajutati, faceti'o! big grin dar nu va dati cu parerea, as vrea sa stiu sigur straight face. Sper ca ma poate ajuta cineva.

1 răspuns:
| Dana211 a răspuns:

Loc de munca iti ofera ei pentru ca inchei un contract pe un anumit numar de ani in care nu ai voie sa iesi din sistem sau daca iesi suporti cheltuielile de scolarizare (deloc mici!).In alta parte nu cred ca iti vei gasi de lucru si oricum nu cred ca se merita tinand cont ca numai asta sti sa faci si mai ales ca in Armata salariile sunt chiar bune.
Faza cu schiatul nu o stiu prea bine dar nu cred ca e o problema pentru ca poti invata. Deocamdata eu zic sa nu iti faci probleme de genul asta si sa tragi tare sa intri