| Andrew2424 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu daca conteaza media de la clasele 9-12 sau doar examenul de bacalaureat pentru admiterea la Academia Militara de la Sibiu (Fortele Terestre "Nicolae Balcescu" )
Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Probe de admitere :
* Probă eliminatorie = Test grilă de Limba Engleză
* Probă scrisă = Matematică SAU Limba română şi comunicare ( în funcţie de domeniu ) - cu pondere de 100 % în media de admitere!

Vezi detalii în Metodologia de la linkul oficial : http://www.armyacademy.ro/admitere/2015/metodologie_admitere_2015.pdf

Toate cele bune!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul il gasesti pe site-ul oficial, la Admiterea 2015, cam asa va fi si pe viitor, desi se mai pot schimba unele detalii.

| Andrew2424 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns!