| claydee a întrebat:

Dupa ce ai terminat liceul, cu profilul filologie, te poti angaja undeva? Este vreo sansa? Si postliceala pentru asistente, nu iei diploma de acolo, ci un certificat. Iti este recunoscut in spital? In locul unde vrei sa te angajezi si sa lucrezi?
Astept raspunsuri :*:*
Multumesc :* :*

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti angaja ca functionar, vanzator, muncitor necalificat, etc, bineinteles daca gasesti un asemenea loc de munca.
Si cu scoala postliceala de asistente medicale te poti angaja intr-un spital.

| Blamely a răspuns:

Da, acel certificat e recunoscut.

| Andi2003 a răspuns:

Poti fii profesor, traducator.Multi oameni ajung someri din cauza filologiei, dar mai mult este importanta facultatea.
Si diploma de la postliceala este recunoscuta pentru angajarea la un spital