| GeoGeo6566 a întrebat:

Dupa ce faci liceul cu profil mate-info ce poti face mai departe? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aproape tot ce vrei

| neutrino a răspuns:

Dupa ce vei lua bacul, te poti inscrie pentru admitere la orice facultate doresti.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu alegi. Te odihnești, te înscrii la șomaj, la universitate, ori te însori. : ))

| kyliejenner a răspuns:

Poti face ce vrei laughing bineinteles, doar daca ai inclinatie spre domeniul respectiv.

| amuzanta a răspuns:

Profesorii din generala, mi-au spus ca acum nu prea conteaza ce liceu faci sau la ce profil esti. Ceea ce faci conteaza pe mai departe. Documenteaza-te mai bine pe internet.

| Buburuză38 a răspuns:

Te poți înscrie la ce facultate vrei, nu contează ce profil ai făcut în liceu.
La matematică-imatematică-informatică vei învața mai multă matematică şi informatică, evident, însă poți să urmezi şi facultatea de litere sau medicina, spre exemplu. Bineînțeles, ar trebui să faci meditații, dar se poate. happy

| Buburuză38 a răspuns (pentru Buburuză38):

Matematică-informatică* laughing

| lavielena14 a răspuns:

Facultatea de matematica laughing haha, glumesc, depinde, faci ceea ce iti place nu trebuie neaparat sa aiba legatura cu profilul

| Caraignat_Cosy_1999 a răspuns:

Dupa ce termini un profil de mate-info poti da le ori ce facultate dorestiwinking. Depinde ce iti place tie