| yonutz_6453 a întrebat:

Ce poti devenii daca urmezi liceul cu profil mate-info?

11 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Pai... aproape orice.

| Iva a răspuns:

Ce vrei tu, dar cel mai bine mergi tot pe profil real si la facultate. Informatica si ingineria sunt de viitor.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Pai te poţi axa la orice facultate. Poţi să faci politehnica sau poţi sa mergi si pe uman.Eu de exemplu sunt la matematică-informatică dar intenţionez să ma duc la psihologie sau jurnalism

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Doar cu liceul nu ajungi NIMIC.
Trebuie să urmezi și o facultate ( poți face orice facultate, chiar și actorie sau arte frumoase la fără frecvență ).

| simf a răspuns:

Poti deveni ce vrei tu, numai ca sunt domenii in care va trebui sa compensezi prin studiu individual (cum ar fi arhitectura, drept, filologie, limbi straine...)

| AlexBitza a răspuns:

Programator pentru anumite firme contabil si multe altele iar in timpul liber daca te pricepi bine la pc-uri poti baga windowsuri repara. si alte chestii(se casiga destul de bine)

| Cleona a răspuns:

Stiam ca profesor

Pa!

| liveincolors a răspuns:

Din liceu nu ajungi nimic. E important ce faci dupa liceu.

| Diana498 a răspuns:

Inginer happy farmacist, profesor...

| sergiu76 a răspuns:

Nimic, somer.depinde ce faci mai departe

| chichipont a răspuns:

1.nu imi place matematica si 2.informatician