| anonim_4396 a întrebat:

E bun un liceu de filiera tehnologică, profil servicii, specializare economic? După ce termin liceul pot alege o facultate de drept de ex?

3 răspunsuri:
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Poți alege ce facultate vrei tu, indiferent de profilul liceului!

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Acolo se face un nivel de matematică mediu (M2). Dacă urăști matematica și îți e silă de ea, mergi la uman. Dacă îți place foarte mult, mergi la mate-info. Dacă îți place dar nu foarte tare, alege economic sau științe ale naturii (ambele M2).

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Dacă nu-ți place matematica, e greu.