| deutzzzbaa a întrebat:

Cu ce se ocupa filiera tehnologica, profilul servicii, economic?
Vreau sa dau la liceu si nu stiu pe ce profil. Ma intereseaza materiile (cate le stiti) care se predau la liceu, daca se face practica si materiile la care dau BAC-ul.
Funda cel ma bun raspuns :*

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi ( din ce se dă BAC-ul ) în Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

Toate cele bune.

| deutzzzbaa explică (pentru bursuc001):

Mda...imi erai de ajutor daca raspundeai la ce am intrebat eu...din ce mi-ai dat tu nu pot gasi nimic thinking

| bursuc001 a răspuns (pentru deutzzzbaa):

Din PĂCATE, văd că NU şti să citeşti sad

Fără supărare, dar acolo sunt menţionate probele/materiile din care se dă BAC-ul la fiecare specializare în parte!

Având în vedere că la Servicii/Economic sunt vreo 5-6 specializări, evident că NU am stat să-ţi copiez toate materiile la care se dă BAC-ul - în parte, pentru fiecare specializare happy
Le citeşti de acolo, SINGURĂ!

Şi, DA, se face şi practică în fiecare an ( cls. 9-12 ) la diverse instituţii/firme cu care Liceul are Contract ( ele diferă în funcţie de specializare )...

O seară frumoasă.