| me_5148 a întrebat:

E cineva student la Snspa? As dori si eu detalii cu privire la aceasta facultate si la cele similare din Bucuresti.Iti ofera perspective de viitor? Ce poti deveni, facand Administratie publica sau Comuincare si relatii publice? Va rog sa ma ajutati cu catev sfaturi pentru ca sunt nedecisa in privinta facultatii pe care sa o urmez. Mie imi plac limbile straine, eu fiind olimpica, dar am inteles ca o astfel de facultate e mai mult o pierdere de timp.Asa sa fie?

Răspuns Câştigător
| jo a răspuns:

Eu am facut comunicare si relatii publice si nu o recomand nimanui. Pierdere de timp, profesori si cursuri de umplutura, o bataie de joc. Sfatul meu e: daca ai aptitudini pentru limbi straine, da la Facultatea de Litere a Universitatii Bucuresti. Dobandesti o cultura generala care iti va permite sa lucrezi in orice domeniu umanist, de la jurnalism la editare de carte, de la PR la traducere. Fa un master de specializare dupa facultate si nu uita de practica, e sfanta in orice domeniu.

5 răspunsuri:
| M4RK a răspuns:

Nu e nimeni credbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o facultate care nu merita.Sunt studenta anul III la SNSPA si vreau sa spun ca desi profii stiu ca avem licenta, si am platiti destul de multi bani pana acum, ne incurajeaza la restante ca au avut persoane care au dat si de 14-15 ori restanta. Oare peste cati ani ajungem sa promovam in stilul asta? De exemplu marele "profesor" politai Emil Balan... ce om, ce caracter...de ***!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa te inscrii la SNSPA sa fuge de Administratie Publica. Cei mai nenorociti profi care te pica in aproape toate reexaminarile sunt Balan Emil, Andrada Georgescu si Mihaela Carausan...de astia sa te feresti sau sa ai mare grija cu ei! Spagari!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamna Andrada Georgescu de la SNSPA "sefa" la Administrarea Finantelor Publice si a Bugetului este doar o tampita care se crede mare Doamna! Dar atunci cand a luat spaga de la studenti pentru proiectele de licenta din vara anului 2010,"pungulite" cu "daruri", bani, flori etc si le cara la "superba"ei masina neagra, nu o mai vedea nimeni? Asa le multumeste fraierilor care au dat bani... ii pica la rerereexaminari de 3 ori! Asta deja este prostie.Merita sa fie scuturata intr-o zi! De cei de la ziarele de scandal si de cei din conducerea Facultatii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii mai vorbiti de rau pe oamenii astia! Eu am avut restante in anul II si la Emil Balan si la Andrada Georgescu fiindca am fost insarcinata si nu am ajuns la E.Balan,iar la dna Georgescu nu l-am promovat.La reexaminari am invatat atat cat poti invata la 2saptamani dupa nastere si le-am luat pe amandoua fara probleme.Si am auzit si noi zvonuri ca nu treci usor de acesti profesori, dar uite ca nu este chiar asa.Probabil ca sunt oameni care vor sa faca rau intentionat, chestia este ca pe internet poti sa spui orice de oricine si sub protectia anonimatului.