| anonim_4396 a întrebat:

E intelept sa iti infrunti seful atunci cand stii ca ai dreptate?

Răspuns Câştigător
| carmencita80 a răspuns:

Da, categoric da, numai sa ai argumente solide

9 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

E riscant..., chiar daca ai dreptate... daca seful e DOBITOC...risti sa fii dat afara... sad
Se zice ca seful e BIGBOSS, litlleboss... dar mai ales SCARBOSS!

cristian
| cristian a răspuns:

Numai cine nu munceste nu greseste.
Seful nu greseste niciodata.
Seful are intotdeauna dreptate.

cristian
| cristian a răspuns:

Legile muncii
Reguli
1.Seful are intotdeauna dreptate.
2.Cand seful greseste, se aplica legea 1
Dilema muncitorului
1.Indiferent cat de mult faci, niciodata nu va fi de ajuns.
2. Ceea ce n-ai facut este totdeauna mai important decat ceea ce faci.

Bula
| Bula a răspuns:

Da, daca va aflati amandoi in fata "sefului mare" si ai ocazia sa demonstrezi lipsa de loialitate a sefului mic fata de el.
Ca vorba mea: "Nu dori moartea sefului, fa sa-si doreasca singur!"

| Alexandrinaa a răspuns:

Nu-i zi in fata, dar da-i sa inteleaga ca a gresit... mai tarziu isi va el seama... Nu te "tzigani" ca nu merita happy E important sa stii TU ca esti mai bun

| Alexandrinaa a răspuns:

Nu-i zi in fata, dar da-i sa inteleaga ca a gresit... mai tarziu isi va el seama... Nu te "tzigani" ca nu merita happy E important sa stii TU ca esti mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa ii demonstrezi, sau lasa-l ca o sa isi dea seama singur

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, insa trebuie sa ai argumente solide si eventual backup pentru un alt loc de munca :d

| tttitooorp a răspuns:

Da si nu, depinde de sef.