| anonim_4396 a întrebat:

E profitabil sa dau la Academia Tehnica Militara?

Răspuns Câştigător
| Zoella a răspuns:

Da, chiar fratele meu s-a dus acolo. Sunt mai mulţi beneficiari. Trebuie să ştii multă matematică, fizică (intensiv), dar şi informatică. Mi se pare că în prima lună (parcă) era pregătire militară, e super mişto. Şi dacă dai la buget totul e gratis (cameră, mâncare, echipament).

3 răspunsuri:
| Tibi45 a răspuns:

Din punct de vedere pecuniar DA, dar trebuie să accepţi să activezi sub ordine (care nu întotdeauna ţi se vor părea tocmai raţionale), dar trebuie să le accepţi fără discuţie, altfel s-ar putea sa ai mari probleme. Dacă crezi că poţi tolera un astfel de regim, i-a "taurul de coarne", dacă nu, ocupă-te de altceva!

| Alucard95 a răspuns:

Salut.Este foarte profitabil deoarece dupa ce termini academia ai un loc de munca asigurat si un salariu frumusel.

| xAudCulorix a răspuns:

Da dar trebuie sa ai note bune si conditie fizica buna.