| Andreea1805 a întrebat:

Este cineva student sau a terminat Dreptul la una dintre universităţile particulare: Dimitrie Cantemir, Nicolae Titulescu sau Titu Maiorescu? Dacă da, ce parere aveţi, se face carte? Adică diploma îmi va fi de folos după ce termin? Şi care este mai apreciată dintre cele trei?

5 răspunsuri:
| greg a răspuns:

La Titulescu, stiu ca se face carte cu adevarat.

| matasux1 a răspuns:

Eu sunt studenta la titu maiorescu si acolo pot sa iti zic cu mana pe inima ca se face si inca cum te freaca profi mai rau ca la stat, si sunt si aceeasi profesori de la stat angajati. Cat despre diploma stiu sigur ca este recunoscuta. Pt mai multe in formatii intra pe www.utm.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la facultate de stat, acolo înveți să te duelezi cu infractorii, cu moștenitorii, cu adopțiile, etc.
Indiferent că ești jurist, avocat, polițist, magistrat - ești școlit mult mai bine decât la cele particulare.
Mult succes în misterele interpretabile ale dreptului românesc și internațional.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea se face. diploma e importanta.nu trebuie sa stii sa faci nimica.precum la noi la combinat la galati.carte multa nu se cdere.sa fii prost si sa ai putere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da la titulescu se face la cantemir te rod de bani sunt praf si cand o mai vezi si pe Udrea ca profesoara te ia greata