| JustOneDay a întrebat:

Salutare!
Vreau sa merg la Facultatea de Drept din Bucuresti.
In acelasi timp, ma gandesc la niste variante de rezerva, tot pentru a urma dreptul si mi-au atras atentia cele private (Titu Maiorescu, Nicolae Titulescu si Universitatea Romano-Americana). Ce parere aveti? Cunoasteti persoane care studiaza pe acolo?

3 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Merita, dar trebuie sa inveti. SI NU LA PRIVAT
Du-te in alt oras, mai asteapta un an dar nu te duce la privat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita la București e foarte greu și dacă n-ai pile nu faci nimic!

| Karol1877 a răspuns (pentru anonim_4396):

La admitere la orice facultate nu ai ce pila sa pui, pentru ca ai numele sigilat si corectori care nu au rude/cunostinte care dau examenul.