| RaisaGirl a întrebat:

Este facultatea de arhitectura o alegere buna pentru viitor? de ce?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă îți găsești și un loc de muncă pe studiile terminate, este mai mult decât bine.
Succes!
Pa, pa.

| Alasia a răspuns:

Da! parerea mea este ca da este. Pe langa faptul ca este o meserie superba, creezi ceva ce devine relitate si rezista acolo ani buni, si faci ceea ce iti place, ceea ce este foarte important, pentru ca nu e tot una ca mergi la munca doar pentru ca castigi bani, dar mergi cu sila pentru ca nu iti place ceea ce faci, sau ca mergi cu drag pentru ca iti place meseria ta, mai este si ideea banilor. este foarte banoasa. uite de exemplu eu cunosc un arhitect, are 2 vile cat Casa Alba de marilaughing 2 copii de intretinut, si sotia e casnica. el e singurul care aduce bani in casa, si asta nu ii impiedica sa traiasca o viata de lux, sau sa isi cumpere o mobila in valoare de 1500 de lei in vara asta, pe langa renovarea completa a uneia din cele 2 case

| RaisaGirl explică (pentru Alasia):

Da.dar care sunt sansele sa iti gasesti un loc de munca? straight face mai ales in Romania

| Alasia a răspuns:

Pai avand in vedere ca este o slujba grea, dar totusi extrem de necesara, sunt sanse

| laurageorgi a răspuns:

Este o alegere buna, dar este extrem de greu.Trebuie sa faci geometrie si trigonometrie la greu...Totusi.se castiga bine.