| Ermer a întrebat:

Este frizeria o meserie buna? Am stat astazi de vorba cu un prieten si ne-am gandit ca dupa terminarea liceului am putea sa ne inchiriem un spatiu unde sa ne deschidem o frizerie. Poate asta sa fie ceva de viitor? Ceva pe care sa te poti baza?

Vreau parerile voastre si sa-mi spuneti ce avantaje si dezavantaje sunt in meseria asta.

4 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Atata timp cat lumea va mai avea par in cap cu siguranta i o afacere buna!laughing)

| eliaclodia a răspuns:

Http://youtu.be/6Jv3lL6imzU

Important e decorul. Sa nu fie clasic. Si sa fie vad. Cam pe unde or fi oameni mai multi care se tund si se barbieresc? Pe undeva pe langa fabrici si uzine, sa fie obositi sa se tunda singuri castron.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=6Jv3lL6imzU#t=7s

| buffa a răspuns:

E meserie buna! mai ales in Italia cistigi foarte bine!

| untu a răspuns (pentru buffa):

Spune-mi care e castigul intr-o luna? Si eu sint frizer in cautare unui loc de munca! Am de gand sa plec in Italia sau in Spania!