| CMGeorge98 a întrebat:

Este meresia de Electrician de viitor? Se castiga bine in acest domeniu? Este mai avantajos sa profesezi aceasta meseria in strainatate?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

A fost si este

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este inca o profesie cautata.
In strainatate ti se cer cursuri serioase de electricitate, de prevenire a electrocutarii, de prevenire si manipulare a instinctoarelor in caz de incendiu, curs de prim ajutor in caz de electrocutare, autorizari de montat aparate electrice prin poduri, subsoluri si pereti, licente de functionare, asigurari de viata si evident sa vorbesti foarte bine limba tarii respective, ca sa te intelegi cu clientul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da. 2. Da. 3. Da, dar de la caz la caz, s-ar putea să ai nevoie de un atestat profesional obținut în țara respectivă.

| Frank51 a răspuns:

Este de prezent cel puțin.

| johnnny123 a răspuns:

Crezi că omenirea este pe punctul de a renunța la electricitate?

| Yuoia a răspuns:

A fost, este si va fi. Doar daca nu ti-e rusine cu meseria asta. Cunosc pe unii. O au dar nu o practica, indiferent cati bani le-ar aduce.
Toate sunt mai bine platite in strainatate. Dar cum spune Adrian, s-ar putea sa ai nevoie acolo de un atestat de-al lor.

| StoicAnalysis a răspuns:

Totul in jurul tau contine fire si cabluri. Deci cu aceasta informatie, te poti lamuri si singur.

| literallythesamebruh a răspuns:

Da și da.