| anonim_4396 a întrebat:

Este necesar sa ma apuc din clasa a 10a de invatat pentru bac si admitere? Daca da, cum? Vreau la Academia de Politie, de sport m am apucat deja.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu zic ca inca nu e nevoie. Ai destul timp si exista posibilitatea sa te razgandesti. Stiu ca tu nu crezi asta, dar sunt multe cazuri carora le-a venit inspiratia ca vor intr-un anumit domeniu printr-a 12-a. Bucura-te de anii astia ca de muncit ai timp destul. Trebuie sa te axezi mult pe romana si istorie, dar istoria daca o inveti de acum n-o s-o mai stapanesti atat de bine pana intr-a 12-a. Daca te ocupi de conditia ta fizica e mai mult decat suficient.
O zi buna si mult succes!

| InVisible99 a răspuns:

Din a10a? iti strici anii degeaba laughing, e prea devreme, mai bine te apuci din semestrul 2 clasa a11a daca tot vrei sa inveti f bine, abia ai un an de la testele nationale laughing

| Peridava a răspuns:

Ai doua raspunsuri proaste. Puteai sa incepi si de anul treut, tot nu era prea devreme. Dupa cum ai vazut in ultimii ani, concurenta e foarte mare. Sportul e eliminatoriu dar nu decisiv.
http://www.academiadepolitie.ro/......j_2015.pdf

| SuciuFlo a răspuns:

Romana si istoria romanilor trebuie invatate perfect