| WayhaughtK a întrebat:

Este posibil ca sa lucrezi ca si politist in Canada?
Trebuie sa fii si in Romania politist sau poti deveni, chiar daca aici ai fost altceva?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Politist,cred ca trebuie sa fii cetatean, apoi faci o scoala, care nu-i cine stie ce, sigur o poti face si apoi esti politist.Chestia e sa nu fii trecut de nu stiu cati ani 30-sau 35 nu mai stiu.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu are treaba politia din Canada cu politia de aici. Iti trebuie sa faci iar "academia" acolo, pornesti de la 0, sunt alte legi, alte sanctiuni, e cu totul altceva.

| Kyttynna a răspuns:

Cred ca te-ar ajuta daca ai citi despre conditiile in care poti deveni politist in Canada, vezi poate au vreo legislatie in acest sens. Sa nu cumva sa conditioneze alte natiuni pentru posturile de aparare.