| Wayhaught a întrebat:

Este recunoscuta diploma de psiholog in Canada?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu este recunoscuta automat caci, pana la acest moment, nu exista nicio conventie incheiata intre Romania si Canada cu privire la recunoasterea reciproca a certificatelor/diplomelor de studii. Pentru echivalare/diplome de studii exista atat servicii speciale in cadrul universitatilor canadiene cat si alte institutii acreditate/autorizate de catre autoritatile provinciale sau federale--- vezi lista :http://www.pstranslations.ca/diplome.htm

| Adry05 a răspuns:

Depinde si unde faci facultatea

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este recunoscuta!
va trebuii sa mai faci acolo cativa ani de psihologie si sa treci de examenele lor, ca sa poti sa practici.