| anonim_4396 a întrebat:

Este sansa de angajare ca asistent medical generalist( cu facultate) sau deja este cererea prea mare pe piata muncii?

3 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Eu îți recomand să iei în calcul varianta de a te muta în Irlanda de Nord, am o cunoștință care a plecat acolo asistentă anul acesta, e foarte mare cererea, chiar au nevoie de asistente în prostie și se câștigă bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti buna te poti angaja la stat sau la privat, mai ales ca ai si facultate ma gandesc ca esti mai pregatita decat cineva cu o postliceala. Sunt atatea clinici private si spitale private, pana si in spitalele de stat e ok daca nimeresti un spital mai curat care are conditii decente de lucru.

| MoonJumper45 a răspuns:

Exista, ce-i drept locurile de munca variază de la oraș la oraș. De obicei, când cei de la AMG fac practica in spitale, afla de la lucrători daca sunt sau nu locuri libere, că vorbesc și lucrătorii între ei. In plus, multi pleaca peste hotare și rămân locuri libere.