| anaM2000 a întrebat:

Asistent medical generalist sau psiholog?

2 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Psiholog.

| DozaDeSperanta a răspuns:

Buna, Ana!

Depinde ce iti place sa faci si unde doresti sa traiesti dupa ce iti finalizezi studiile.
Daca doresti ca pe viitor sa pleci in strainatate,
daca iti si place, atunci meseria de Asistent Medical Generalist, este de departe cea mai buna alegere pe care o poti face.
Aceasta meserie este platita foarte bine in strainatate, intre 1.800-4000 de euro pe luna.
Daca doresti sa ramai in Romania, atunci cariera de psiholog, este de departe cea mai buna alegere pe care o poti face.