| Jigoku a întrebat:

Eu am facut decat 10 clase pentru ca am avut probleme familiare..in fine. Vreau sa ma inscriu la scoala fara frecventa..Credeti ca e posibil ca in acelasi timp sa pot da si la facultate in strainatate?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cum sa dai la facultate daca nu ai liceul?
Termina liceul si apoi poti merge la facultate, in tara sau in strainatate. Numai bine!

| Jigoku explică (pentru Ioandelasal):

Ma refeream ..in acealsi timp in care fac si liceul fara frecventa sa fac si facultatea..in unele tari e posibilwinking. poate nu la noi O_O

| Ioandelasal a răspuns (pentru Jigoku):

Nu cred, eu n-am auzit de vreo tara in care este posibil sa faci facultatea inainte de a termina liceul.

| akhenaten a răspuns:

Daca nu ai dovada ca ai absolvit 12 clase nu ai cum sa intri la facultate...