| Germistone a întrebat:

Daca dupa 11 clase ma inscriu la un liceu fara frecventa, cat mai am de facut? Pot sustine examenul de bacalaureat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania nu exista forma fara frecventa, doar formele cu frecventa la zi, cu frecventa la seral si cu frecventa redusa.
La ultimele doua va mai trebui sa faci 2 clase, a XII si a XIII si dupa aceea poti sustine examenul de bacalaureat.

| Germistone explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos. Dar programul la frecventa redusa consta doar in aproximativ 3 saptamani pe semestru?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Germistone):

Nu stiu exact cum este acum, inainte se faceau ore saptamanal: sambata si duminica. Intereseaza-te la liceele din apropierea ta, care au aceasta forma.

| Germistone explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult