| daniel_9421 a întrebat:

Eu am permisul de conducere categoria b de 4 ani,, acum vreau sa dau de c, e... dupa care o sa dau atestatul. pot sa ma angajez pe camion sau imi trebuie experenta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa ce obtii permisul necesar poti sa te angajezi linistit, experienta nu este o cerinta legala. Cerinta de experienta poate veni din partea angajatorului. Numai bine!

1 răspuns:
| JoKeR4Car a răspuns:

Parerea mea este ca nu iti mai trebuie experienta deoarece deja ai 4 ani... tot masina e (cred ca pentru TIR iti trebuie varsta minima 20 si ceva de ani...)in rest cred ca nu!
Sper ca te-am ajutat!
Bafta!