| fla_7195 a întrebat:

Excluzand notele probelor care le dai la admitere.Stie cineva cam ce medie (minima) ar trebui la Facultatea de Arhitectura din Cluj? Se ia in considerare media de la bac sau/si cea pe liceu? mersi.

Răspuns Câştigător
| tearsofillusion a răspuns:

Acum ceva timp au venit niste studenti de la osut (organizatia studentilor universitatii tehnice) de la cluj, si arhitectura era una din facultatile de acolo. au zis ca la arhitectura se da admitere din desen tehnic si desen liber. care nu is usoare. pe langa asta se ia in considerare si media de bac. pentru mai multe info http://utcluj.ro/admitere/probe_de_concurs.php
sper sa gasesti ce te intereseaza :)

2 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

La arhitectura se da examen! In orice centru universitar.

| GdX a răspuns:

De ce nu intrii tu pe site-ul facultatii si cauti la sectiunea: ultimele medii de admintere?

Întrebări recente