| sebweb a întrebat:

Imi poate spune cineva cat de greu este sa intri la acadenia de politie? cam ce criterii ar trebui indeplinite, ce medie ar trebui sa ai (conteaza media anuala sau doar notele de la unele materii )? As vrea cat mai multe informatii posibile, cati ani dureaza aceasta facultatea si conteaza la ce profil am fost in liceu(voi fibig grin). Multumescbig grinbig grinbig grin
PS:am auzit ca ai post asigurat dupa terminrea facultatii.

Răspuns Câştigător
| MissD a răspuns:

Este foarte greu... se da examen la istorie engleza si gramatica limbii romaa si probe sportive care sunt eliminatorii si baremele nu sunt tocmai usoare. mai conteaa si inaltimea trebuie sa ai min 165 cm ca fata si 170 ca baiat. Dureaza 4 ani i care ai asigurata cazarea. K probil nu are importanta doar ca ar fi preferabil sa fi la uman pentru ca materiile la care dai se fac mai intens la uman. intr-adevar asigura loc de munca.

2 răspunsuri:
| fifty a răspuns:

E greu rau crede-ma, eu stau la campina acolo unde e academie de politie si varul meu a incercat de 3 ori a picat mereu straight face dar pentru cei care reusesc e bine de capul lor, de obicei totii pica la proba de sport

| usernou a răspuns:

Fifty la Campina este scoala de subofiteri, Academie este la Bucuresti