| StefiMaria a întrebat:

Exista licee sanitare?
Daca da unde?
Merci:*

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Liceul Sanitar "Victor Babes"

http://www.cluj4all.com/......ot%3B,809/
Adresa:
B-dul 21 Decembrie 1989 (ex B-dul 22 Decembrie 1989), Nr. 7,
Cod Postal: 400105
Telefon:
Liceul Sanitar Fundeni, BUCURESTI, Bucuresti
http://www.colegiimei.ro/licee/Liceul-Sanitar-Fundeni-BUCURESTI-6175.html

7 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Da exista licee sanitare (in toate zonele tarii), de exp in constanta este liceul George Emil Palade.

| Iva a răspuns:

Niste grupuri scolare sanitare poti vedea aici:
http://www.admitereliceu.ro/......itutii.php

Sigur mai sunt si altele dar nu stiu eu prea bine sa le gasesc pe site.

| ion2015 a răspuns:

Costin nenitescu, bucuresti sectorul3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Timisoara-Ana Aslan. Exista in fiecare oras al tarii, cred Doamna Doctor`!laughing

>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liceu sanitar din care sa iesi sora medicala sau asistenta medicala nu mai exista in Romania de aproape 20 de ani.
Ce ti-au raspuns mai sus se refera la FOSTELE liceee sanitare, care, daca citesti cu atentie, acum au diverse alte profiluri ( real, uman, filologie etc ) in niciun caz "sanitar ".
Daca vrei sa te faci asistenta medicala trebuie sa faci un liceu oarecare si apoi sa te inscrii la o scoala postliceala de 3 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da la bucuresti, constanta, suceava, teleorman etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti pun cea mai simpla intrebare da si mie id-ul tau wave.