Întrebare recomandată | andrabateman887 a întrebat:

Există licee sanitare? Dacă da, care?

8 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Licee? Nu am auzit. Doar după ce termini 12 clase la un oricare liceu, te poți înscrie la o postliceală cu sau fara bac.

| francut a răspuns:

Da, exista. In mai multe orase din tara.

| andrabateman887 explică (pentru francut):

Și îmi poți spune câteva informații despre ele? Bineînțeles, dacă știi laughing

| francut a răspuns (pentru andrabateman887):

Ce informatii vrei?

| andrabateman887 explică (pentru francut):

Păi ce materii se fac acolo, orașele în care se află licee de genul etc.

| Danniiii a răspuns:

Eu sunt intr-un liceu sanitar. Se numeste Charles Laugier. Am auzit ca acest liceu a fost pe vreumri de moase. Acest liceu e doar pe profil de real. Doar anul meu a fost singurul care a apucat profil de uman ( filo si stiinte sociale). In liceu exista si multe clase de posliceala in domeniul de medicina. La liceu nu prea sunt asa multi elevi (cca 250).
Sper ca te-am ajutat.

| andrabateman887 explică (pentru Danniiii):

Și cam ce materii se fac acolo? happy

| Danniiii a răspuns:

Se predau aceleasi materii ca in orice liceu