| anonim_4396 a întrebat:

Exista o facultate care sa ofere mai multe posibilitati de angajare? Stiu ca acum e greu, e criza, dar asta nu o sa tina inca 20 de ani. Se spune ca avem nevoie de limbi straine. Pot spune, pe naiba. Daca termini aceasta facultate, nici profesor nu poti sa te faci. CE LIMBI STRAINE NE TREBUIE IN ROMANIA, DACA NU ELE NU FACEM NIMIC? ABSOLUT NIMIC. Mai bine ar fi sa mergem la cules capsuni. Ma enerveaza sablonul: ai nevoie de limbi straine.

4 răspunsuri:
| ary a răspuns:

Este un atu sa stii cel putin o limba straina.

| MoNsTeR a răspuns:

Daca lucrezi intr-o banca sau ceva institutie economica iti trebuie si lb straine.pentru ca o sa te intalnesti cu cuvinte din alte lb mai ales straine.pana si la MC donald iti trebuie engl:-p. daca vine un strain ce faci?laughing. il tr la plimbare?! nu cred.si la politie sau oriunde altundeva daca te tr pentru schimb de experienta in alta tara trebuie sa stii sa te descurci.si exemplele pot continua

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am dat pe google afaceri "xxx" in romania- unde "xxx" a fost pe rand:
olandeze, slovene; turce; cehe; daneze; germane- In clipa asta am SASE pagini deschise; ramane sa imi aleg mediul in care vreau sa ma invart si sa evaluez dificultatea limbii. Sigur cu engleza-franceza poti da meditatii la clasa a-7a...

| belltech a răspuns:

Si chiar daca trebuie sa culegi capsuni, trebuie sa stii oleaca de spaniola, deci limbi straine