| anonim_4396 a întrebat:

Exista scoli postliceale pentru jandarmi?

3 răspunsuri:
| 1234568807 a răspuns:

Daca te referi la academie si la scoala de agenti de politie, da, dar nu intrii nicaieri fara bac

| innocentangel2916 a răspuns:

1.Şcoala de Agenţi de Poliţie „Vasile Lascăr" – Câmpina: specializarea agent de poliție;
2. Şcoala de Agenţi de Poliţie „Septimiu Mureşan"- Cluj-Napoca: specializarea agent de poliție;
3. Şcoala de Pregătire a Agenţilor Poliţiei de Frontieră „Avram Iancu" – Oradea: specializarea agent de poliție de frontieră;
4. Şcoala Militară de Subofiţeri de Jandarmi „Grigore Alexandru Ghica" – Drăgăşani: specializarea subofițer de jandarmi;
5. Şcoala Militară de Subofiţeri de Jandarmi „Petru Rareş" – Fălticeni: specializarea subofițer de jandarmi;
6. Şcoala de Subofiţeri de Pompieri şi Protecţie Civilă „Pavel Zăgănescu" – Boldeşti

Cred ca se fac inscrieri chiar in perioada asta! Mult noroc!

| anonim_4396 explică (pentru innocentangel2916):

In sibiu nu e?