| AvalohAlyn a întrebat:

Exista cumva scoli postliceale de dupa liceu care au frecventa redusa (f.r)sau seral?(postliceale deci nu liceu)

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Aline, vezi ca iti spun o singura data. Scolile postliceale te invata o meserie, iti predau abilitati mai mult practice decat teoretice, care se pot invata doar la fata locului, si de aceea nu se pot face cu frecventa redusa, pe cand facultatea iti preda chestiumi teoretice, pe care le-ai putea invata si citind acasa. Asa ca nu exista postliceale care fac rabat la frecventa.