| JohnnyWalkerBravo a întrebat:

Exista un Studio de Inregistrari care accepta Inregistrarea de Carti Audio/Audiobook? ma gandeam sa Inregistrez Carti, facand Bani din asta. a incercat cineva? si daca da, cu cat esti Platit? poti face cumva bani din Audiobook?

5 răspunsuri:
| Takishima a răspuns:

Trebuie sa ai o voce narativa si sa ai dictie, altfel oricine ar lasa cartea in primul minut.

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru Takishima):

Inteleg. dar tot nu stiu dacasunt Studiouri care accepta asa ceva. mersi oricum.

| DarkRose666 a răspuns:

Orice studio accepta. Cat timp ii platesti nu ii intereseaza ce vrei tu sa inregistrezi. Problema este cu drepturile de autor. Nu poti vinde carti pur si simplu, ai nevoie de acordul autorului sau a editurii pentru asta.

| JohnnyWalkerBravo explică (pentru DarkRose666):

Si daca unele Carti sunt in domeniu Public?

| DarkRose666 a răspuns (pentru JohnnyWalkerBravo):

Nu stiu, cred ca ar fi bine sa vorbesti cu un avocat intai sa nu ai probleme pe urma.