| Radandam a întrebat:

Facultatea de Litere din cadrul Universității din București o vedeți ca o facultate care deschide oportunități? Este de viitor? Trebuie sa fii foarte bun sa termini aceasta facultate? Este o facultate grea?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Facultatea de Litere ...deschide oportunități?"

ooooo, da și incă cum. Ia vezi in anunțurile de angajare cine cere absolvent de limbă-română

| cristimihailov a răspuns:

Personal eu nu vad viitor fulminant, dar ar trebui sa existe, devreme ce este atat de cunoscuta

| Adry05 a răspuns:

Dacă îți alegi 2 limbi străine, măcar engleză cu încă ceva, atunci ai șanse să-ți găsești ușor loc de muncă dacă cunoști acea a 2-a limbă bine

| Radandam explică (pentru Adry05):

Pai la Litere pe lângă romana trebuie sa fac obligatoriu 2 limbi străine? Nu pot face decât una?

| Adry05 a răspuns (pentru Radandam):

Păi nu alegi română, aia e ideea, alegi 2 limbi străine din start, cu româna te faci prof de română și cam atât.

| Radandam explică (pentru Adry05):

Pai eu nu vreau sa aleg 2 limbi străine din start, sunt obligat? Și dacă trebuie neapărat sa aleg 2 limbi, de la ce nivel te iau aia?

| Adry05 a răspuns (pentru Radandam):

Depinde de universitate, găsești la ei pe site detalii.