| Coman_Alexandra_1996 a întrebat:

Pot sa ma transfer in cadrul Universitatii din Bucuresti de la facultatea de geografie la facultatea de litere?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asta depinde de conducerea facultatii.
Tu poti doar depune cererea de transfer, ca se va aproba sau nu este alta discutie.
Ar fi bine, inainte de a depune cererea, sa vezi ce spune regulamentul universitatii in privinta transferurilor de la o facultate la alta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, se poate să te transferi de la o facultate la alta ( sau de la o specializare la alta, ori la altă formă de învăţământ ) - evident, în anumite CONDIŢII!

Vezi detalii în Regulamentul privind activitatea profesională a studenţilor - ar trebui să-l găseşti pe site-ul oficial al Universităţii respective...

Toate cele bune!

| johnnny123 a răspuns:

Nu am facut niciuna dintre aceste doua facultati, dar mi se pare ca nu au absolut nici o legatura una cu cealalta.

Iar in acest caz nu vad cum te-ai putea transfera fara a trece prin aceeasi procedura de admitere ca toti ceilalti, sau fara a da o groaza de diferente daca esti in an mai mare.