| împreunăfacembine a întrebat:

Facultatea de marketing e de viitor? Ce profesii ai pe viitor?

5 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Pai hai s-o luam asa. Crezi ca in viitor o sa mai fie antreprenori care-si deschid business-uri si o sa doreasca sa le promoveze, sa-si faca marketing?

| împreunăfacembine explică (pentru Nemessys):

Păi cum să nu fie?

| Nemessys a răspuns (pentru împreunăfacembine):

Bravo, ti-ai raspuns singur la intrebare. big grin

| împreunăfacembine explică (pentru Nemessys):

Ai putea sa îmi dai câteva detalii despre faculta?

| Nemessys a răspuns (pentru împreunăfacembine):

Facultatea e irelevanta. Omul conteaza.
N-ai nevoie de facultata daca vrei sa faci marketing, dar tu oricum o sa te duci.
Ma rog. tinerii sunt obisnuiti sa piarda 3 ani din viata si dupa sa nu faca nimic inloc sa invete 1 an sau 2 si dupa sa treaca la treaba. happy

Daca tot vrei sa faci marketing citeste carti de marketing, urmareste video-uri, cumpara cursuri de marketing, du-te la seminarii, cauta oameni care vor sau care fac deja asta, ia-ti niste mentori, invata sa faci Facebook ads de exemplu sau google ads, ajuta cateva firme sa creasca si le ceri un comsion.