| elleneS a întrebat:

Facultatea de medicina de la cluj, Bucuresti sau Timisoara? FUNDA pentru un raspuns bun!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de medicina de la Cluj e cu traditie, as pune-o pe locul I, apoi facultatea de medicina din capitala, caci si acolo vei avea o multime de oportunitati, iar pe locul III as situa-o pe facultatea de medicina din Timisoara, pentru ca nu are chiar asemenea renume.
La Cluj, se intra greu, sunt multi pe un loc, de concurenta mare, drept urmare acolo nu vor intra afoni sau ignoranti, ci doar cei mai buni. Asadar, si profesorii vor fi cei mai buni, e facultate cu traditie, cum am mai spus, sunt printre cei mai buni profesori acolo.
Despre facultatea de la Bucuresti nu stiu prea multe, dar...banuiesc ca si acolo, avand in vedere ca e in capitala, profesorii sunt intr-adevar buni. Dar nici facultatea de la Timisoara nu e cu mult mai prejos. Am chiar o ruda, mai indepartata, ce-i drept, are acum 40 de ani, daca nu ma insel si a urmat facultatea de medicina de la Timisoara. In prezent se afla in strainatate, Canada, daca imi aduc aminte bine, si e foarte apreciat.
Deci, cam toate aceste facultati au traditie si prestigiu, dar as situa-o pe cea de la Cluj pe locul I.

4 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Cea de la Cluj e cea mai bună ca facultate în sine.

| Andi2003 a răspuns:

Cred ca universitatea din Bucuresti Carol Davila este mai buna.Depinde ce medic vrei sa te faci, dentist, medic general etc

| Bodea_Stefana_1990 a răspuns:

Dupa parerea mea facultatea de la Cluj este cea mai potrivita deoarece...Cred ca un student cu capul pe umeri si dornic sa devina un medic bun (nu unul care si-a platit examenele sau unul care e nerabdator sa ia prima mita), trebuie sa se decida intre UMF BUCURESTI si UMF CLUJ-NAPOCA.Studentii admisi in anul I, primesc aproape toti loc in camin! La Bucuresti numai cativa primesc. La Cluj, locurile in camin sunt destule si aproape suficiente pentru toata lumea care doreste camin. Orasul este mult mai linistit si mai frumos. In plus avem, in Cluj: Janis, Belvedere, Booha si multe altele big grin. Oamenii de aici sunt speciali, foarte calmi, foarte la locul lor. Nu intalnesti acea agitatie din Bucuresti, pe care o urasc de fiecare data cand trebuie sa merg acolo. Sper ca vei alege corect!

| Georgianaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu stiu ca cea de la Cluj e cea mai buna! happy