| SweetPrinces a întrebat:

Fetelor cat costa un curs de coafor? si cate luni rebuie sa fac cursul asta? imi doresc foarte mult sa fac cursul happy pls. ast. ras.

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

La C TA costa cam 700 de ron si dureaza cam 4 5 luni depinde. sunt mai multe firme ca sa spun asa. ACUM nu stiu de unde esti dar cauta pe net in orasul tau sau undeva mai aproape de casa si vei gasi. BAFTA

6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

La Cluj-Napoca un curs de coafor, frizerie, manichiura si pedichiura (fara cosmetica) costa cam 1800 roni (pot fi platiti lunar) si dureaza 6 luni:2 luni teorie cu test si 4 luni practica la un coafor.(te repartizeaza scoala nu trebuie sa-ti cauti tu). Succes!

| matchpoint a răspuns:

Buna ziua,
pretul unui curs de coafor simplu costa 700ron: se poate plati in rate (3-4). Durata unui asemenea curs este de 5 luni. Locul de practica este asigurat de firma care organizeaza cursul.Ar fi bine de stiut din ce oras esti. PA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| LXandro a răspuns:

Daca esti din zona Sibiu, ai aici cateva informatii, care te-ar putea ajuta
http://tollas.ro/academie.html

| alecxsis a răspuns:

Eu urmez un curs in Timisoara, ce dureaza 6 luni, si cu reducere de stundent am ajuns la o rata de 584 ron, de la 650. La curs se face doar practica, iar teoria o primesti acasa. O "carticica" de cateva sute de pagini, cu imagini, dar foarte explicative. La final examenul consta intr-o proba teoretica tip grila si o proba practica in care tragi la sort un biletel si trebuia sa pui in practica ce ti se cere. Comisia este de la Bucuresti, iar diploma recunoscuta de Ministerul Muncii si cel al Educatiei. Si inca ceva, intr-o serie sunt doar 6 cursanti, pentru ca "profesorii" sa se poata oupa detaliat de fiecare. Daca esti din Timisoara si doresti mai multe informatii, te astept cu un mail la alexxa_heya@yahoo.com

| Deea_Creatza_1994 a răspuns:

Fetelor cineva vrea sa se inscrie la cursul asta si are doar 8 clase se poate? cursul de coafor