| Annelise a întrebat:

Filologie engleza intensiv sau stiinte sociale? de ce? este grea teza la latina? ce materii fac la stiinte sociale si nu fac la filo? funda!

1 răspuns:
| AeeD a răspuns:

Pai sa o luam pe rand:

1. Dupa parerea mea, e mai bine sa mergi pe filologie. Nu neaparat intensiv engleza, fiindca engleza acum o stie aproape toata lumea, o inveti de nevoie. Merita sa mergi pe filo- intensiv alta limba (de exemplu eu merg pe filo-portugheza).
2. Din cate am auzit nu e asa grea...acum depinde si cat de mult iti place latina happy
3.La stiinte sociale te bazezi pe cultura civica, istorie, psihologie. La filologie faci si matematica, chimie, fizica, dar nu atat de amanuntit, adica la filo inveti teorie, chestii generale nu prea aplici, sa faci demonstratii. Sper ca te-am ajutatwinking