| syjey a întrebat:

FUNDA! Care facultate de jurnalism este cea mai buna? cea din Bucuresti,Cluj sau Timisoara? Daca imi puteti spune daca se da examen de admitere sau se intra pe baza mediei de absolvire a bacalaureatului, orice altceva este bine primit.

Răspuns Câştigător
| Cruciuliță a răspuns:

Apropo, Bucuresti. Ai sanse mai multe sa faci practica la ziare cunoscute, la televiziuni si daca esti bun te poti angaja inca de pe atunci, ori te ajuti singur sa lasi o impresie buna celor de acolo, incat la finalul facultatii (cand o vei absolvi) ti se deschid usile mai usor!

3 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Se da admitere mai mult ca sigur. Si eu la jurnalism vreau sa dau dupa ce termin liceul. Cel mai bine e la Bucuresti, dar nici Clujul nu sta rau, doar ca acolo ai mai putine sanse sa te afirmi decat in Bucuresti.

| Cruciuliță a răspuns:

Ceva interesant: Ai si exemple de exercitii date la admitere:http://www.studentie.ro/......resti-o284

http://www.viatadeliceu.ro/......alism-ep1/

| Dulcikutza a răspuns:

Paaaai sora mea a facut la Imma si e buna facultatea! Si eu ma voi duce acolo!